GRM0335C1H180JA01D
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 18 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 14,269
MOQ:14,269
SPQ:14,269
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 14,269 - 142,689 | $0.01 | |
| 142,690 - 713,449 | $0.009 | |
| 713,450 - 1,426,899 | $0.009 | |
| 1,426,900 - 7,134,499 | $0.009 | |
| 7,134,500 - 14,268,999 | $0.009 | |
| 14,269,000 - | $0.009 | |
| - | - | |
| - | - | |




