FBMH1608HM102-T
TAIYO YUDEN
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st48376428
Date Code:2018+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Filters Ferrite beads/Chips |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | FB |
| Impedance per frequency | 1 kOhms@100MHz |
| Rated current | 600 mA |
| DC resistance (DCR) | 350 mOhms |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 0603/1608 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,274
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 299 | $0.055 | |
| 300 - 499 | $0.048 | |
| 500 - 999 | $0.039 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.033 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.028 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.028 | |
| 10,000 - 29,999 | $0.027 | |
| 30,000 - | $0.027 | |



