MCR01MZPF1202
ROHM
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:TH
CoreStaff Part Number:st48321562
Date Code:2018
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0402 |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Composition | Thick Film |
| Depth | 500 µm |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Height | 400 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 63 mW |
| Resistance | 12 kΩ |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 508 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 5,179
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 3,999 | $0.018 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.013 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.013 | |
| 10,000 - 29,999 | $0.012 | |
| 30,000 - | $0.011 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




