C2012X5R1A226M125AB
TDK

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st48158608
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | C |
| Capacitance | 22 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 170
MOQ:38
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 38 - 379 | $2.466 | |
| 380 - 1,899 | $2.431 | |
| 1,900 - 3,799 | $2.375 | |
| 3,800 - 18,999 | $2.347 | |
| 19,000 - 37,999 | $2.338 | |
| 38,000 - 75,999 | $2.334 | |
| 76,000 - 151,999 | $2.33 | |
| 152,000 - | $2.322 | |




