INA220BQDGSRQ1
Texas Instruments
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Current control/management |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Voltage - Input | 0V ~ 26V |
| Current - Output | 10 mA |
| Sensing Method | High Side/Low Side |
| Accuracy | ±0.5% |
| Function | Current Monitor |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 10-VSSOP |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



