GRM32ER61A107ME20L
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st48128055
Date Code:2017
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 100 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 640
MOQ:640
SPQ:640
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 640 - 6,399 | $0.365 | |
| 6,400 - 31,999 | $0.361 | |
| 32,000 - 63,999 | $0.358 | |
| 64,000 - 319,999 | $0.357 | |
| 320,000 - | $0.357 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




