RK73H1JTTD2401F
KOA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st48127320
Date Code:2014
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Composition | Thick Film |
| Depth | 800 µm |
| Height | 450 µm |
| Introduction Date | 2002-06-01 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Power Dissipation | 100 mW |
| Power Rating | 100 mW |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 2.4 kΩ |
| Schedule B | 8533210045, 8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|85 |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 1 % |
| Voltage Rating | 75 V |
| Width | 800 µm |
| Working Voltage | 75 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 38,829
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 499 | $0.034 | |
| 500 - 999 | $0.029 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.023 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.018 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.017 | |
| 10,000 - 29,999 | $0.017 | |
| 30,000 - | $0.016 | |
| - | - | |




