GRM32ER61C106KC31L
MURATA

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st41391125
Date Code:01
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 10 µF |
| Case/Package | 1210 |
| Depth | 2.5 mm |
| Dielectric | X5R |
| Height | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Radiation Hardening | No |
| Thickness | 2.5 mm |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Width | 2.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 639
MOQ:188
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 188 - 1,879 | $0.494 | |
| 1,880 - 9,399 | $0.483 | |
| 9,400 - 18,799 | $0.475 | |
| 18,800 - 93,999 | $0.47 | |
| 94,000 - 187,999 | $0.467 | |
| 188,000 - 375,999 | $0.465 | |
| 376,000 - 751,999 | $0.464 | |
| 752,000 - | $0.464 | |



