GRM32DR71C106KA01L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st41391124
Date Code:13
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 450
MOQ:137
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 137 - 1,369 | $0.679 | |
| 1,370 - 6,849 | $0.656 | |
| 6,850 - 13,699 | $0.649 | |
| 13,700 - 68,499 | $0.643 | |
| 68,500 - 136,999 | $0.642 | |
| 137,000 - 273,999 | $0.639 | |
| 274,000 - | $0.638 | |
| - | - | |



