0505020.MXP
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:bulk
CoreStaff Part Number:st41339884
Date Code:2016
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CE, cULus |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | Ceramic |
| Current Rating | 20 A |
| Fuse Current | 20 A |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Holder |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 6.3 mΩ |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating | 500 V |
| Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 869
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - | $2.853 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



