IHLP2525CZRZ100M01
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st41335873
Date Code:0510
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 2525 |
| Composition | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 105 mΩ |
| Height | 3 mm |
| Inductance | 10 µH |
| Max DC Current | 7 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RMS Current (Irms) | 3 A |
| Saturation Current | 7 A |
| Self Resonant Frequency | 16 MHz |
| Series Resistance | 105 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 20 % |
| Width | 6.47 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,600
MOQ:34
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 34 - 339 | $2.774 | |
| 340 - 1,699 | $2.721 | |
| 1,700 - 3,399 | $2.665 | |
| 3,400 - 16,999 | $2.637 | |
| 17,000 - 33,999 | $2.627 | |
| 34,000 - 67,999 | $2.62 | |
| 68,000 - 135,999 | $2.612 | |
| 136,000 - | $2.609 | |



