LQH32PB470MN0L
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH32 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 310mA |
| Current - Saturation (Isat) | 330mA |
| Inductance | 47 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 11MHz |
| DC Resistance (DCR) | 2.14Ohms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 1210 |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $0.86 | |
| 10 - 49 | $0.57 | |
| 50 - 99 | $0.37 | |
| 100 - 499 | $0.33 | |
| 500 - 999 | $0.32 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.32 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.32 | |
| 4,000 - | $0.32 | |



