Z-15GW22-B7-K
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL |
| Contact Current Rating | 15 A |
| Current Rating | 15 A |
| Depth | 17.53 mm |
| Housing Material | Resin |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 480 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Panel, Screw |
| Number of Poles | 1 |
| Operating Force | 1.56 N |
| Orientation | Straight |
| Ratings | IP00, IP62 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Weight | 47.999995 g |
| Width | 29.4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 9
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $33.752 | |
| 30 - 149 | $33.285 | |
| 150 - 299 | $33.005 | |
| 300 - 1,499 | $32.444 | |
| 1,500 - 2,999 | $32.071 | |
| 3,000 - 5,999 | $31.996 | |
| 6,000 - 11,999 | $31.94 | |
| 12,000 - | $31.903 | |



