RN60D2051F
VISHAY

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st41257983
Date Code:96
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| China RoHS | Non-Compliant |
| Diameter | 3.68 mm |
| Introduction Date | 1996-07-01 |
| Lead Diameter | 640 µm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Operating Temperature | 165 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Terminals | 2 |
| Power Dissipation | 250 mW |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 2.05 kΩ |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Working Voltage | 300 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,675
MOQ:300
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 300 - 2,999 | $0.309 | |
| 3,000 - 14,999 | $0.301 | |
| 15,000 - 29,999 | $0.295 | |
| 30,000 - 149,999 | $0.292 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.291 | |
| 300,000 - 599,999 | $0.29 | |
| 600,000 - | $0.29 | |
| - | - | |



