RN55E7591B
VISHAY

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st41257981
Date Code:00
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Axial |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Diameter | 2.29 mm |
| Lead Diameter | 635 µm |
| Lead Length | 38.1 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 9 months ago) |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Power Dissipation | 100 mW |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 7.59 kΩ |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 0.1 % |
| Working Voltage | 200 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,900
MOQ:60
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 60 - 599 | $1.543 | |
| 600 - 2,999 | $1.505 | |
| 3,000 - 5,999 | $1.468 | |
| 6,000 - 29,999 | $1.461 | |
| 30,000 - 59,999 | $1.459 | |
| 60,000 - 119,999 | $1.455 | |
| 120,000 - 239,999 | $1.451 | |
| 240,000 - | $1.449 | |



