IHLP2525CZRZR47M01
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st41257688
Date Code:0449
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 2525 |
| Composition | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 4.2 mΩ |
| Depth | 6.72 mm |
| Height | 3 mm |
| Inductance | 470 nH |
| Max DC Current | 26 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Radiation Hardening | No |
| RMS Current (Irms) | 17.5 A |
| Saturation Current | 26 A |
| Self Resonant Frequency | 75 MHz |
| Series Resistance | 4.2 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 20 % |
| Width | 6.47 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,180
MOQ:43
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 43 - 429 | $2.159 | |
| 430 - 2,149 | $2.141 | |
| 2,150 - 4,299 | $2.085 | |
| 4,300 - 21,499 | $2.057 | |
| 21,500 - 42,999 | $2.048 | |
| 43,000 - 85,999 | $2.042 | |
| 86,000 - 171,999 | $2.032 | |
| 172,000 - | $2.029 | |



