IHLP2525CZER8R2M01
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st41082316
Date Code:08
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | IHLP-2525CZ-01 |
| Type | Molded |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Current - Saturation (Isat) | 7.5A |
| Inductance | 8.2 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| DC Resistance (DCR) | 68mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.270"L x 0.255"W(6.86mm x 6.47mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 265
MOQ:75
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 75 - 749 | $1.234 | |
| 750 - 3,749 | $1.216 | |
| 3,750 - 7,499 | $1.178 | |
| 7,500 - 37,499 | $1.171 | |
| 37,500 - 74,999 | $1.167 | |
| 75,000 - 149,999 | $1.165 | |
| 150,000 - 299,999 | $1.161 | |
| 300,000 - | $1.16 | |




