GRM43DR73A103KW21L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st41082302
Date Code:07
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 10 nF |
| Case/Package | 1812 |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Depth | 3.2 mm |
| Dielectric | X7R |
| Height | 2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 575
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $0.926 | |
| 1,000 - 4,999 | $0.888 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.881 | |
| 10,000 - 49,999 | $0.875 | |
| 50,000 - 99,999 | $0.871 | |
| 100,000 - | $0.87 | |
| - | - | |
| - | - | |



