RN55C1932BB14
VISHAY

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st41059531
Date Code:05
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Axial |
| Composition | Metal Film |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Diameter | 2.29 mm |
| Features | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Military Standard | MIL-R-10509 |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 125 mW |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 19.3 kΩ |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Tolerance | 0.1 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,800
MOQ:28
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 28 - 279 | $3.389 | |
| 280 - 1,399 | $3.375 | |
| 1,400 - 2,799 | $3.301 | |
| 2,800 - 13,999 | $3.244 | |
| 14,000 - 27,999 | $3.216 | |
| 28,000 - 55,999 | $3.208 | |
| 56,000 - 111,999 | $3.20 | |
| 112,000 - | $3.192 | |



