LQG15HS22NJ02D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st40953871
Date Code:2015
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQG15 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 350mA |
| Inductance | 22 nH |
| Inductance Frequency - Test | 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 1.9GHz |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| DC Resistance (DCR) | 420mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0402(1005メートル法) |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Material - Core | Air |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8,563
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 999 | $0.015 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.014 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.009 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.008 | |
| 10,000 - 19,999 | $0.008 | |
| 20,000 - 29,999 | $0.007 | |
| 30,000 - 39,999 | $0.007 | |
| 40,000 - | $0.007 | |




