PVG3G502C01R00
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Composition | Cermet |
| Height | 2.0066 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Turns | 1 |
| Power Rating | 250 mW |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 5 kΩ |
| Taper | Linear |
| Temperature Coefficient | 150 ppm/°C |
| Termination | Gull Wing |
| Tolerance | 20 % |
| Width | 3.4036 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 6
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $2.366 | |
| 10 - 49 | $1.676 | |
| 50 - 99 | $1.143 | |
| 100 - 499 | $1.134 | |
| 500 - 999 | $1.114 | |
| 1,000 - 1,999 | $1.094 | |
| 2,000 - 3,999 | $1.084 | |
| 4,000 - | $1.074 | |



