GRM21BC81E475KA12L
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
COO:JP
CoreStaff Part Number:st40927720
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 4.7 μF |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X6S |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.053" (1.35mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 237
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 499 | $0.05 | |
| 500 - 999 | $0.045 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.038 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.033 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.033 | |
| 10,000 - 29,999 | $0.032 | |
| 30,000 - 9,999,999,999 | $0.032 | |
| 10,000,000,000 - | $0.00 | |



