GRM155R71H222JA01D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st40927696
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 2200 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,314
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 3,999 | $0.017 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.013 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.012 | |
| 10,000 - 19,999 | $0.011 | |
| 20,000 - 29,999 | $0.011 | |
| 30,000 - 49,999 | $0.011 | |
| 50,000 - 9,999,999,999 | $0.011 | |
| 10,000,000,000 - | $0.00 | |



