RN55D3321FRE6
VISHAY

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st40917399
Date Code:0736
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Conformal |
| Composition | Metal Film |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Diameter | 2.29 mm |
| Features | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant |
| Lead Diameter | 640 µm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Military Standard | MIL-R-10509 |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 125 mW |
| Resistance | 3.32 kΩ |
| Schedule B | 8533210090, 8533210090|8533210090|8533210090|8533210090|8533210090 |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 1 % |
| Voltage Rating | 200 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 600
MOQ:300
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 300 - 2,999 | $0.309 | |
| 3,000 - 14,999 | $0.301 | |
| 15,000 - 29,999 | $0.295 | |
| 30,000 - 149,999 | $0.292 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.291 | |
| 300,000 - 599,999 | $0.29 | |
| 600,000 - | $0.29 | |
| - | - | |



