0313.250H
LITTELFUSE

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st40915429
Date Code:04
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL |
| Current Rating | 250 mA |
| Diameter | 6.35 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Mount | Holder |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 4.27 Ω |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 39
MOQ:39
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 39 - 389 | $2.374 | |
| 390 - 1,949 | $2.343 | |
| 1,950 - 3,899 | $2.287 | |
| 3,900 - 19,499 | $2.259 | |
| 19,500 - 38,999 | $2.249 | |
| 39,000 - 77,999 | $2.245 | |
| 78,000 - 155,999 | $2.242 | |
| 156,000 - | $2.233 | |



