0312002.H
LITTELFUSE

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st40915428
Date Code:06
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL |
| Current Rating | 2 A |
| Diameter | 6.35 mm |
| Housing Material | Glass |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Holder |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 70 mΩ |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 690
MOQ:150
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 150 - 1,499 | $0.617 | |
| 1,500 - 7,499 | $0.598 | |
| 7,500 - 14,999 | $0.591 | |
| 15,000 - 74,999 | $0.585 | |
| 75,000 - 149,999 | $0.584 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.581 | |
| 300,000 - | $0.58 | |
| - | - | |



