LH5116NA-10
SHARP
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:stick/tube
CoreStaff Part Number:st40911051
Date Code:2008
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Access Time | 100 ns |
| Address Bus Width | 11 b |
| Case/Package | SOP |
| Density | 16 kb |
| Frequency | 100 GHz |
| Interface | Parallel |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 15.6 kB |
| Memory Type | RAM, SRAM |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 24 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Words | 2000 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Sync/Async | Asynchronous |
| Word Size | 8 b |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,085
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $3.037 | |
| 10 - 29 | $2.105 | |
| 30 - 49 | $1.666 | |
| 50 - 99 | $1.578 | |
| 100 - 299 | $1.512 | |
| 300 - 499 | $1.468 | |
| 500 - 999 | $1.459 | |
| 1,000 - | $1.453 | |



