C2012X7R1A106K125AC
TDK
RoHS Status:RoHS
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st40752124
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | C |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $0.94 | |
| 10 - 49 | $0.56 | |
| 50 - 99 | $0.34 | |
| 100 - 499 | $0.28 | |
| 500 - 999 | $0.23 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.21 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.22 | |
| 4,000 - | $0.21 | |




