LQM21FN4R7N00L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st40727443
Date Code:08
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQM21 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 80mA |
| Current - Saturation (Isat) | 80mA |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 25MHz |
| DC Resistance (DCR) | 390mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±30% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0805(2012メートル法) |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.041" (1.05mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:375
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 375 - 3,749 | $0.247 | |
| 3,750 - 18,749 | $0.243 | |
| 18,750 - 37,499 | $0.238 | |
| 37,500 - 187,499 | $0.233 | |
| 187,500 - 374,999 | $0.233 | |
| 375,000 - 749,999 | $0.233 | |
| 750,000 - 1,499,999 | $0.232 | |
| 1,500,000 - | $0.232 | |



