LQP03TN22NH02D
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st40659889
Date Code:21
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQP03 |
| Type | Thick Film |
| Current Rating (Amps) | 150mA |
| Inductance | 22 nH |
| Inductance Frequency - Test | 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 2.2GHz |
| Q @ Freq | 12 @ 500MHz |
| DC Resistance (DCR) | 1.9Ohms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±3% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0201(0603メートル法) |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Material - Core | 非磁性 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 13,480
MOQ:1,667
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,667 - 16,669 | $0.056 | |
| 16,670 - 83,349 | $0.053 | |
| 83,350 - 166,699 | $0.053 | |
| 166,700 - 833,499 | $0.053 | |
| 833,500 - 1,666,999 | $0.052 | |
| 1,667,000 - 3,333,999 | $0.052 | |
| 3,334,000 - | $0.052 | |
| - | - | |



