ALSR03R1000JE12
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st40603698
Date Code:13
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Axial |
| Composition | Wirewound |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 4.57 mm |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Operating Temperature | 250 °C |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 3 W |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 100 mΩ |
| Schedule B | 8533210080, 8533210080|8533210080|8533210080|8533210080|8533210080 |
| Tolerance | 5 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 415
MOQ:38
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 38 - 379 | $2.466 | |
| 380 - 1,899 | $2.431 | |
| 1,900 - 3,799 | $2.375 | |
| 3,800 - 18,999 | $2.347 | |
| 19,000 - 37,999 | $2.338 | |
| 38,000 - 75,999 | $2.334 | |
| 76,000 - 151,999 | $2.33 | |
| 152,000 - | $2.322 | |



