FN2010B-10-06
SCHAFFNER
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:bulk
CoreStaff Part Number:st40556011
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, ENEC, UL |
| Capacitance | 100 nF |
| Current | 10 A |
| Current Rating | 10 A |
| Depth | 35 mm |
| Frequency | 400 Hz |
| Height | 29.3 mm |
| Inductance | 800 µH |
| Leakage Current | 2 µA |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Resistance | 1 MΩ |
| Schedule B | 8532290040, 8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|8532290040|85 |
| Termination | Quick Connect |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 35 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $19.95 | |
| 10 - 49 | $15.25 | |
| 50 - 99 | $12.91 | |
| 100 - 499 | $12.55 | |
| 500 - 999 | $12.32 | |
| 1,000 - 1,999 | $12.20 | |
| 2,000 - 3,999 | $12.14 | |
| 4,000 - | $12.11 | |




