LL1608-FSL6N8J
TOKO

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st40518359
Date Code:1447
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Case/Package | 0805 |
| Composition | Ceramic |
| Core Material | Ceramic |
| Current | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 220 mΩ |
| Depth | 950 µm |
| Height | 950 µm |
| Inductance | 6.8 nH |
| Lead Free | Lead Free |
| Max DC Current | 600 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Radiation Hardening | No |
| Self Resonant Frequency | 1.1 GHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | 5 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 100
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $0.926 | |
| 1,000 - 4,999 | $0.888 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.881 | |
| 10,000 - 49,999 | $0.875 | |
| 50,000 - 99,999 | $0.871 | |
| 100,000 - | $0.87 | |
| - | - | |
| - | - | |



