GRM1555C1H200JZ01D
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st40518329
Date Code:10
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 20 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,140
MOQ:2,140
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,140 - 21,399 | $0.045 | |
| 21,400 - 106,999 | $0.043 | |
| 107,000 - 213,999 | $0.043 | |
| 214,000 - 1,069,999 | $0.042 | |
| 1,070,000 - 2,139,999 | $0.042 | |
| 2,140,000 - 4,279,999 | $0.042 | |
| 4,280,000 - | $0.042 | |
| - | - | |



