BTB24-05S60S
BELLNIX
RoHS Status:RoHS
Packing Type:bulk
CoreStaff Part Number:st40505263
Date Code:N/A
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | BELLNIX |
| Series | BTB (3W) |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Current - Output (Max) | 600mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 78% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, Remote On/Off |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.91"L x 0.65"W x 0.33"H(23.2mm x 16.6mm x 8.5mm) |
| Approval Agency | cUL, UL |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 100
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $13.301 | |
| 10 - 49 | $8.904 | |
| 50 - 99 | $8.355 | |
| 100 - 499 | $7.988 | |
| 500 - 999 | $7.915 | |
| 1,000 - 1,999 | $7.86 | |
| 2,000 - 3,999 | $7.833 | |
| 4,000 - | $7.824 | |




