#B966AS-4R7N=P3
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st40504615
Date Code:2016
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DS106C2 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 5.4A |
| Current - Saturation (Isat) | 6.1A |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| DC Resistance (DCR) | 18mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±30% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.409"L x 0.409"W(10.40mm x 10.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.268" (6.80mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 800
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 99 | $0.242 | |
| 100 - 299 | $0.22 | |
| 300 - 499 | $0.176 | |
| 500 - 999 | $0.167 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.16 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.155 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.155 | |
| 10,000 - | $0.155 | |



