TNPW060316K0BEEA
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st40395441
Date Code:1639
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Composition | Thin Film |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Height | 558.8 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Power Rating | 100 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 16 kΩ |
| Schedule B | 8533210045, 8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045 |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 0.1 % |
| Voltage Rating | 75 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Weight | 2.012816 mg |
| Width | 838.2 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,615
MOQ:250
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 250 - 2,499 | $0.37 | |
| 2,500 - 12,499 | $0.367 | |
| 12,500 - 24,999 | $0.359 | |
| 25,000 - 124,999 | $0.353 | |
| 125,000 - 249,999 | $0.35 | |
| 250,000 - 499,999 | $0.349 | |
| 500,000 - 999,999 | $0.348 | |
| 1,000,000 - | $0.348 | |



