GRM033R70J103KA01D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st40243683
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 10000 pF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 88,450
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 499 | $0.028 | |
| 500 - 999 | $0.027 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.02 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.015 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.015 | |
| 10,000 - 29,999 | $0.014 | |
| 30,000 - | $0.014 | |
| - | - | |




