VR25000001005FA100
VISHAY
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Conformal |
| Composition | Metal Film |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 2.5 mm |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Power Rating | 250 mW |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 10 MΩ |
| Schedule B | 8533210090, 8533210090|8533210090|8533210090|8533210090|8533210090 |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 1 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $0.73 | |
| 10 - 49 | $0.37 | |
| 50 - 99 | $0.18 | |
| 100 - 499 | $0.11 | |
| 500 - 999 | $0.11 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.10 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.10 | |
| 4,000 - | $0.10 | |



