DS32KHZ/WBGA
MAXIM
RoHS Status:LEADED
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:tray
COO:HK
CoreStaff Part Number:st40113094
Date Code:2004
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Quartz crystal units/Crystal oscillators Oscillators |
| Manufacturer | MAXIM |
| Type | TCXO |
| Voltage - Supply | 4.5 ~ 5.5V |
| Output | COMS |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | ±2 ppm@0 ~ 40°C |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | PBGA 36pin |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 52
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $8.863 | |
| 5 - 9 | $5.539 | |
| 10 - 29 | $4.879 | |
| 30 - 49 | $4.44 | |
| 50 - 59 | $4.352 | |
| 60 - 99 | $4.33 | |
| 100 - 199 | $4.286 | |
| 200 - | $4.253 | |



