LQP18MN33NG02D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
COO:JP
CoreStaff Part Number:st40100124
Date Code:2014
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQP18 |
| Type | Thick Film |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Inductance | 33 nH |
| Inductance Frequency - Test | 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 1.7GHz |
| Q @ Freq | 17 @ 500MHz |
| DC Resistance (DCR) | 2.8Ohms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0603(1608メートル法) |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Material - Core | 非磁性 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,587
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 99 | $0.158 | |
| 100 - 299 | $0.141 | |
| 300 - 499 | $0.097 | |
| 500 - 999 | $0.088 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.082 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.077 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.076 | |
| 10,000 - | $0.076 | |




