C1608X5R0J106M080AB
TDK

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st40096708
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | C |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 115
MOQ:115
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 115 - 1,149 | $0.805 | |
| 1,150 - 5,749 | $0.775 | |
| 5,750 - 11,499 | $0.768 | |
| 11,500 - 57,499 | $0.762 | |
| 57,500 - 114,999 | $0.758 | |
| 115,000 - | $0.757 | |
| - | - | |
| - | - | |




