GRM188R72A104KA35D
MURATA
RoHS Status:N/A
Packing Type:cut tape
COO:JP
CoreStaff Part Number:st40066433
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 0.1 μF |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 27
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $0.108 | |
| 10 - 49 | $0.099 | |
| 50 - 99 | $0.062 | |
| 100 - 499 | $0.055 | |
| 500 - 999 | $0.049 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.047 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.045 | |
| 4,000 - | $0.045 | |




