LQW18AN12NG00D
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st40057829
Date Code:1149
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQW18 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 600mA |
| Inductance | 12 nH |
| Inductance Frequency - Test | 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 6GHz |
| Q @ Freq | 35 @ 250MHz |
| DC Resistance (DCR) | 130mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Material - Core | 非磁性 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 240
MOQ:240
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 240 - 2,399 | $0.386 | |
| 2,400 - 11,999 | $0.381 | |
| 12,000 - 23,999 | $0.374 | |
| 24,000 - 119,999 | $0.368 | |
| 120,000 - 239,999 | $0.365 | |
| 240,000 - 479,999 | $0.363 | |
| 480,000 - 959,999 | $0.363 | |
| 960,000 - | $0.363 | |




