GRM155R71C333KA01D
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st40038229
Date Code:18
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 0.033 μF |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,400
MOQ:1,400
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,400 - 13,999 | $0.066 | |
| 14,000 - 69,999 | $0.064 | |
| 70,000 - 139,999 | $0.063 | |
| 140,000 - 699,999 | $0.063 | |
| 700,000 - 1,399,999 | $0.063 | |
| 1,400,000 - 2,799,999 | $0.063 | |
| 2,800,000 - 5,599,999 | $0.062 | |
| 5,600,000 - | $0.062 | |



