GRM1555C1H271JA01D
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st40015474
Date Code:13
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 270 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 9,860
MOQ:6,250
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 6,250 - 62,499 | $0.015 | |
| 62,500 - 312,499 | $0.015 | |
| 312,500 - 624,999 | $0.014 | |
| 625,000 - 3,124,999 | $0.014 | |
| 3,125,000 - 6,249,999 | $0.014 | |
| 6,250,000 - | $0.014 | |
| - | - | |
| - | - | |




