IHLP2525CZER1R0M11
VISHAY
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | IHLP-2525CZ-11 |
| Type | Molded |
| Current Rating (Amps) | 12.5A |
| Current - Saturation (Isat) | 9.5A |
| Inductance | 1 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| DC Resistance (DCR) | 8mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.270"L x 0.255"W(6.86mm x 6.47mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 10
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $3.61 | |
| 10 - 49 | $2.557 | |
| 50 - 99 | $1.745 | |
| 100 - 499 | $1.73 | |
| 500 - 999 | $1.70 | |
| 1,000 - 1,999 | $1.67 | |
| 2,000 - 3,999 | $1.655 | |
| 4,000 - | $1.64 | |




