GR443DR73D472KW01L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st39656334
Date Code:1709
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GR4 |
| Capacitance | 4700 pF |
| Voltage - Rated | 2000V(2kV) |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.177"L x 0.126"W(4.50mm x 3.20mm) |
| Thickness (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 245
MOQ:75
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 75 - 749 | $1.234 | |
| 750 - 3,749 | $1.216 | |
| 3,750 - 7,499 | $1.178 | |
| 7,500 - 37,499 | $1.171 | |
| 37,500 - 74,999 | $1.167 | |
| 75,000 - 149,999 | $1.165 | |
| 150,000 - 299,999 | $1.161 | |
| 300,000 - | $1.16 | |



