GCM188R71H224KA64D
MURATA

Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 0.22 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 490
MOQ:490
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 490 - 4,899 | $0.19 | |
| 4,900 - 24,499 | $0.19 | |
| 24,500 - 48,999 | $0.184 | |
| 49,000 - 244,999 | $0.18 | |
| 245,000 - 489,999 | $0.179 | |
| 490,000 - 979,999 | $0.179 | |
| 980,000 - | $0.178 | |
| - | - | |




