GCM188R71H104KA57D
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st39626419
Date Code:17
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 0.1 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 307
MOQ:307
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 307 - 3,069 | $0.302 | |
| 3,070 - 15,349 | $0.295 | |
| 15,350 - 30,699 | $0.29 | |
| 30,700 - 153,499 | $0.286 | |
| 153,500 - 306,999 | $0.285 | |
| 307,000 - 613,999 | $0.285 | |
| 614,000 - | $0.284 | |
| - | - | |



